NOVOROČNÍ INFORMACE

 

Vážení naši hosté, životní koloběh sice běží stále stejným tempem, ale v tom restauračním se nám zdá, že jeho obrátky nabírají stále větší rychlost. A tak máme zde před sebou počátek nového roku 2019, pro který Vám všem těm, kterým se nám nepodařilo poblahopřát osobně, tak činíme touto „moderní“ formou. Nechť rok 2019 je pro Vás rokem naplněným štěstím, ať se Vám podaří plnohodnotně prožít vše, co si krásného přejete a ať Váš pozitivní vztah k návštěvám naší restaurace U Labutě má co nejčastější opodstatnění.

Pro naplnění posledních slov našeho novoročního blahopřání je třeba něco konkrétního učinit z naší strany. A tak si Vás dovolujeme informovat, že počínaje pondělkem 21. ledna na Vás čekají zajímavé novinky na stálém jídelním lístku. Snažili jsme se jej osvěžit a jak pevně doufáme i obohatit ve většině sekcí nabízených jídel. Jak víte, snažíme se navázat na historii objektu (U Labutě) a tím i prohlubovat sepjetí mezi Prahou a Vídní a čerpat tak z historických zdrojů rakouského císařství. Proto se v kategorii jídel k tankovému pivu nově objevuje „Starosalzburská tlačenka s cibulovo-octovým salátkem“. Nabídka předkrmů nově obsahuje „Uzeninovo-sýrové prkénko“ na kterém Vám bude nabízena uzená kýta, oravská slanina, zauzená klobása, francouzský sýr a blaťácké zlato s pepřem.

Nabídka v kategorii těstovin je rozšířena o těstoviny „Tagliatelle s marinovanými kousky lososa v citrusech se sušenými rajčaty, rukolou a olivovým olejem“. Ve specialitách české kuchyně jsme pro Vás nově zařadili „Vepřová líčka na červeném víně s kořenovou zeleninou a jemnou bramborovou kaší“. Obohacení nabídky zvěřiny je realizováno „Filírovaným kančím hřbetem s gratinovaným brambory a omáčkou z divokých brusinek“. Na závěr nové aktualizované nabídky na stálém jídelním lístku na Vás čekají „Mahlerovy palačinky s meruňkovou marmeládou, medovými vlašskými ořechy a jablkem z vanilkové zmrzliny s višňovou krustou“. Tímto dezertem jsme nejen chtěli upozornit na sladkou vášeň světového hudebního skladatele a dirigenta, ale i připomenout, že Gustav Mahler se narodil v malé české obci Kaliště (nedaleko Humpolce) dne 7.7.1860 na česko-moravském pomezí tehdejšího rakouského císařství a podstatnou část svého tvůrčího života prožil ve Vídni.

Vážení hosté, k dobrému jídlu se sluší konzumovat i kvalitní nápoje. Jsme velmi rádi, že Vás oslovila naše nová prezentace v nabídce kávových nápojů, ke které došlo v minulém roce a Vy jste si tak oblíbili vídeňské kávové speciality, které jsou součástí její kavárenské kultury, ke které velkou měrou přispěla a přispívá společnost Julius Meinl. Pro naplnění výše uvedeného cíle pro Vás připravujeme zcela zásadní inovaci našeho vinného lístku, ke které dojde od 1. února a budou jí představovat přední čeští a moravští producenti vín.

Závěrem tohoto novoročního poselství si Vás dovolujeme pozvat k návštěvě „Labutě“ a budeme velmi zvědavi na Vaši zpětnou vazbu týkající se toho, jak Vás novinky na jídelním a vinném lístku oslovily.

Ing. Antonín Částek & Jan Částek

NOVINKY ZDE

Nově zrekonstruovaná restaurace a penzion

Nově zrekonstruovaná restaurace a penzion
Polední nabídka

Polední nabídka

Přijďte k nám na oběd!

 (od 1100 do 1430)
 

Čepované tankové pivo

Čepované tankové pivo

Nejlepší pivo v okolí!

Plzeňskou dvanáctku u nás čepujeme přímo z tanků, přijďte ochutnat!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.