BÍLÁ VÍNA - WHITE WINE

 

Vinařství Sedlák, Velké Bílovice

Rulandské šedé     0,75l SUCHÉ / DRY

zemské / country wine

Víno je čisté, průzračně lesklé s intenzivnější slámově žlutou barvou se zelenými reflexy a nižší viskozitou. Středně intenzivní aroma nabízí tóny žlutých jablek s lehkým podtónem papáji. Středně plná lehce nasládlá chuť nabízí tóny vlašských ořechů a jablek. Kratší harmonický závěr.

 The wine is pure, shiny, with a more straw yellow color with green reflexes and a lower viscosity. The medium-intense aroma offers tones of yellow apples with light undertones of papaya. Medium full of slightly sweet taste offers tones of walnuts and apples. A shorter harmonic conclusion.

Vinařství Volařík, Mikulov

 

Ryzlink Vlašský trať Železná     0,75l POLOSUCHÉ / SEMI DRY

pozdní sběr / late harvest

Krásné, minerálně kovové víno ve vůni s výrazným projevem s bohatou vůní i chutí, výraznou mineralitou, úžasnou medovostí a osobitou robustní chutí. Vůně středně intenzivní až intenzivní, cítíme černý čaj s bergamotem a medem, v pozadí jemné ovocné tóny, lehce botrytické tóny, později se přidávají citrusy. Chuť vína je výrazná, silná, nasládlá, viskózní, výrazně minerální s jemným botrytickým akcentem, s nádechem přezrálých hroznů a citrusů, lučního medu.

Beautiful, mineral-metallic wine with a distinctive aroma with a rich aroma and taste, distinctive minerality, amazing honey and a distinctive, robust taste. The aroma of medium intensity to intense, we feel black tea with bergamot and honey, in the background soft fruity tones, slightly botrytic tones, later citruses added. The taste of the wine is distinctive, strong, sweet, viscous, distinctly mineral with a delicate botrytic accent, with a touch of over-ripe grapes and citrus, and meadow honey.

Vinařství F. Mádl, Velké Bílovice

Veltlínské Zelené     0,75l SUCHÉ / DRY

pozdní sběr / late harvest

Víno má světlezelenou až lehce nažloutlou barvu. Vůně je muškátová až kořenitě mandlová. Chuť je lahodná, jemně plná, kořenitá s příjemnou hořčinkou.

The wine is light green to yellowish in colour. Its fragrance is slightly muscatel to spicy almond. The taste is delicious, full and spicy with a pleasant bitter taste. 

 

ZD Němčičky     

 
 

Pálava     0,75l SUCHÉ / DRY

pozdní sběr / late harvest

Toto víno vzniklo křížením odrůd Tramín červený a Műller Thurgau. Aromaticky převládá odrůdovost po fialkách s kombinací ovocitosti a odkvetlé růže. Chuť je svěží, harmonická s příjemnou kyselinkou.

 This wine was created by the crossing of Tramín červený and Műller Thurgau. Aromatically, varieties of berries with a combination of fruity and blooming roses predominate. The taste is fresh, harmonious with pleasant acidity.

 

Vinařství Gotberg, Popice       

 

Ryzlink rýnský     0,75l SUCHÉ / DRY

pozdní sběr / late harvest

Jiskrné víno s krásnou světle olivovou barvou s typickou odrůdovou a něžně meruňkovou vůní i chutí s tóny citrusových plodů. Lehké, čisté a na minerály bohaté víno s mírně pikantní kyselinkou působí mladistvým a příjemným dojmem.

 Sparkling wine with a beautiful light olive color with typical variegated and tender apricot aromas and flavors with notes of citrus fruits. A light, clean and rich mineral wine with a slightly spicy acid makes it a juvenile and pleasant impression.

 

 

Rodinné vinařství Libor Veverka, Čejkovice     

 
 

Tramín Červený     0,75l POLOSUCHÉ / SEMI DRY

výběr z hroznů / selection of grapes

Barva vína je zlatožlutá. Výrazná medově hrozinková vůně se závany aromatických květů čajové růže. Chuť je plná, kořenitá s medově nasládlým závěrem.

Sauvignon     0,75l SUCHÉ / DRY

pozdní sběr / late harvest

Víno světle žluté barvy. Svěží travnatá vůně s tóny hluchavky a zralého angreštu. V chuti je víno harmonické, s odrůdovým charakterem a šťavnatou grepovou koncovkou.

Chardonnay "Minimum"     0,75l SUCHÉ / DRY

výběr z hroznů / selection of grapes

Barva vína je zlatožlutá. Výrazná medově hrozinková vůně se závany aromatických květů čajové růže. Chuť je plná, kořenitá s medově nasládlým závěrem.

 

Nově zrekonstruovaná restaurace a penzion

Nově zrekonstruovaná restaurace a penzion
Polední nabídka

Polední nabídka

Přijďte k nám na oběd!

 (od 1100 do 1430)
 

Čepované tankové pivo

Čepované tankové pivo

Nejlepší pivo v okolí!

Plzeňskou dvanáctku u nás čepujeme přímo z tanků, přijďte ochutnat!

Co se u nás děje Kalendář akcí»

V kalendáři nejsou žádné aktuální akce.

Velkopopovický Kozel Pilsner Urquell Birell
Wifi zdarma k dispozici Bezbariérový přístup Parkování i pro autobusy Přijímáme platební karty Visa Přijímáme platební karty Mastercard Přijímáme stravenky Gastro Pass Přijímáme stravenky Cheque Déjeuner Přijímáme stravenky Ticket Restaurant
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.